ELVH-015G-HANH-C-NAA4
- Артикул производителя:
- ELVH-015G-HANH-C-NAA4
- Производитель/Бренд:
- Amphenol Alden Products Company
- Краткое описание:
- ELVH 15 PSI GAGE AN LID SIP COMM
- Производитель :
- Категория товара :
- Pressure Sensors, Transducers
- Accuracy :
- ±0.5%
- Applications :
- Features :
- Temperature Compensated
- Maximum Pressure :
- 30.02PSI (207kPa)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Pressure :
- 0 ~ 14.94PSI (0 ~ 103kPa)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 50°C
- Output :
- Output Type :
- Analog Voltage
- Package / Case :
- 4-SIP, Side Port
- Port Size :
- Male - 0.19" (4.93mm) Tube
- Port Style :
- Barbed
- Pressure Type :
- Gauge
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V