SDP33-1500PA-TR-250PCS
- Артикул производителя:
- SDP33-1500PA-TR-250PCS
- Производитель/Бренд:
- Sensirion AG
- Краткое описание:
- SENSOR PRESSURE DIFF MODULE
- Производитель :
- Sensirion AG
- Категория товара :
- Pressure Sensors, Transducers
- Accuracy :
- ±6%
- Applications :
- Board Mount
- Features :
- Temperature Compensated
- Maximum Pressure :
- 14.5PSI (100kPa)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Pressure :
- ±0.22PSI (±1.5kPa)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output :
- 16 b
- Output Type :
- I²C
- Package / Case :
- 16-SMD Module
- Port Size :
- Male - 0.08" (2.00mm) Tube, Dual
- Port Style :
- Barbless
- Pressure Type :
- Differential
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 16-SMD
- Termination Style :
- SMD (SMT) Tab
- Voltage - Supply :
- 3.3V