HP-L-0050-103-1%-ST
- Артикул производителя:
- HP-L-0050-103-1%-ST
- Краткое описание:
- SENSOR LINEAR 50MM SOLDER TAB
- Linear Range :
- 0 ~ 50.00mm (0 ~ 1.97")
- Linearity :
- ±1%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Resistance :
- 10 kOhms
- Resistance Tolerance :
- ±20%