BGS-HDL05TM12
- Артикул производителя:
- BGS-HDL05TM12
- Производитель/Бренд:
- Optex FA
- Краткое описание:
- BGS LASER SENSOR 20-50MM NPN/PNP
- Производитель :
- Optex FA
- Категория товара :
- Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
- Adjustment Type :
- Adjustable
- Cable Length :
- Connection Method :
- Connector, M12
- Ingress Protection :
- IP67
- Light Source :
- Red (655nm)
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 45°C (TA)
- Output Configuration :
- NPN/PNP - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 1.5ms
- Sensing Distance :
- 0.787" ~ 1.969" (20mm ~ 50mm)
- Sensing Method :
- Background Suppression
- Voltage - Supply :
- 12V ~ 24V