TOF-DL250A
- Артикул производителя:
- TOF-DL250A
- Производитель/Бренд:
- Optex FA
- Краткое описание:
- TOF SENSOR 0.25-2.5M NPN/PNP 2M
- Производитель :
- Optex FA
- Категория товара :
- Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
- Adjustment Type :
- Adjustable
- Cable Length :
- 78.74" (2m)
- Connection Method :
- Cable
- Ingress Protection :
- IP67
- Light Source :
- Red (650nm)
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 50°C (TA)
- Output Configuration :
- NPN/PNP - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 500µs
- Sensing Distance :
- 9.843" ~ 98.425" (250mm ~ 2.5m)
- Sensing Method :
- Light Time Of-Flight
- Voltage - Supply :
- 12V ~ 30V