BGS-ZM30CP4
- Артикул производителя:
- BGS-ZM30CP4
- Производитель/Бренд:
- Optex FA
- Краткое описание:
- BGS SENSOR LED 10-300MM PNP M8
- Производитель :
- Optex FA
- Категория товара :
- Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
- Adjustment Type :
- Adjustable, 8-Turn Potentiometer
- Cable Length :
- Connection Method :
- Connector, M8
- Ingress Protection :
- IP67
- Light Source :
- Red LED
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 55°C (TA)
- Output Configuration :
- PNP - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 500µs
- Sensing Distance :
- 0.394" ~ 11.811" (10mm ~ 300mm)
- Sensing Method :
- Background Suppression
- Voltage - Supply :
- 10V ~ 30V