SCA114T-D10FA
- Артикул производителя:
- SCA114T-D10FA
- Производитель/Бренд:
- Murata Electronics
- Краткое описание:
- SENSOR INCLINOMETER MODULE
- Производитель :
- Murata Electronics
- Категория товара :
- Motion Sensors - Inclinometers
- Axis :
- X or Y
- Bandwidth :
- 1Hz
- Interface :
- Analog
- Measuring Range :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Output Type :
- Current
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Obsolete
- Sensitivity :
- ±8mA/FS
- Voltage Rating :
- 10 V ~ 36 V