MLX90293EGO-ADM-100-SP
- Артикул производителя:
- MLX90293EGO-ADM-100-SP
- Производитель/Бренд:
- Melexis Technologies NV
- Краткое описание:
- SENSOR HALL LINEAR PROGR 16TSSOP
- Производитель :
- Melexis Technologies NV
- Категория товара :
- Magnetic Sensors - Linear, Compass (ICs)
- Axis :
- Single
- Bandwidth :
- Current - Output (Max) :
- 30mA
- Current - Supply (Max) :
- 10mA
- Features :
- Programmable, Temperature Compensated
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Output Type :
- Analog, PWM, SENT
- Package / Case :
- 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Product Status :
- Active
- Resolution :
- 12 b
- Sensing Range :
- ±150mT
- Supplier Device Package :
- 16-TSSOP
- Technology :
- Hall Effect
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V