FLPVA50A150
- Артикул производителя:
- FLPVA50A150
- Производитель/Бренд:
- Sensata-Cynergy3
- Краткое описание:
- DUAL FLOAT SWITCH TWO LEVEL STAI
- Производитель :
- Sensata-Cynergy3
- Категория товара :
- Float, Level Sensors - Industrial
- Current :
- 400 mA
- Material - Housing & Prism :
- 316 Stainless Steel
- Minimum Liquid Specific Gravity :
- 0.8
- Mounting Type :
- Male 1/4" (6.35mm) BSP
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 79°C
- Output Configuration :
- SPST-NO
- Output Type :
- Switch (Dual Float)
- Product Status :
- Active
- Switch Actuation Level :
- 1.969" ~ 5.906" (50mm ~ 150mm)
- Type :
- Liquid
- Voltage Rating :
- 120VDC, 200VAC