SSF67A25B150
- Артикул производителя:
- SSF67A25B150
- Производитель/Бренд:
- Sensata-Cynergy3
- Краткое описание:
- SWITCH 2 LEVEL SS NO/NC .6A
- Производитель :
- Sensata-Cynergy3
- Категория товара :
- Float, Level Sensors - Industrial
- Current :
- 600 mA
- Material - Housing & Prism :
- 316 Stainless Steel
- Minimum Liquid Specific Gravity :
- 0.8
- Mounting Type :
- Panel Mount, M16x2 Thread
- Operating Temperature :
- 135°C
- Output Configuration :
- SPST-NO, SPST-NC
- Output Type :
- Switch (2) (Single Float)
- Product Status :
- Active
- Switch Actuation Level :
- 0.984", 5.906" (25mm, 150mm)
- Type :
- Liquid
- Voltage Rating :
- 120VDC, 240VAC