ENP-111R-012-P
- Артикул производителя:
- ENP-111R-012-P
- Производитель/Бренд:
- Autonics
- Краткое описание:
- ENCODER ABSOLUTE 60MM 12-24VDC
- Производитель :
- Autonics
- Категория товара :
- Encoders
- Actuator Type :
- 10mm Dia Flatted End
- Built in Switch :
- No
- Detent :
- No
- Encoder Type :
- Absolute
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Orientation :
- User Selectable
- Output Type :
- BCD (Absolute), PNP - Open Collector
- Product Status :
- Active
- Pulses per Revolution :
- 12
- Rotational Life (Cycles Min) :
- Termination Style :
- Cable
- Voltage - Supply :
- 12V ~ 24V