EM14A0D-C24-L164N
- Артикул производителя:
- EM14A0D-C24-L164N
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- ROTARY OPTICAL ENCODER - 14MM
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Encoders
- Actuator Type :
- 1/4" Dia Flatted End
- Built in Switch :
- No
- Detent :
- No
- Encoder Type :
- Optical
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Orientation :
- Vertical
- Output Type :
- Quadrature (Incremental)
- Product Status :
- Active
- Pulses per Revolution :
- 64
- Rotational Life (Cycles Min) :
- 1M
- Termination Style :
- Cable with Connector
- Voltage - Supply :
- 4.75V ~ 5.25V