EM14R0A-M25-L064S
- Артикул производителя:
- EM14R0A-M25-L064S
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- ROTARY OPTICAL ENCODER - 14MM
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Encoders
- Actuator Type :
- 6mm Dia Flatted End
- Built in Switch :
- Yes
- Detent :
- No
- Encoder Type :
- Optical
- Mounting Type :
- PCB, Through Hole
- Orientation :
- Vertical
- Output Type :
- Quadrature (Incremental)
- Product Status :
- Active
- Pulses per Revolution :
- 64
- Rotational Life (Cycles Min) :
- 1M
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage - Supply :
- 4.75V ~ 5.25V