HOYS 560-S-0100
Артикул производителя:
HOYS 560-S-0100
Производитель/Бренд:
LEM USA Inc.
Краткое описание:
560A OPEN LOOP BAR BAR MOUNT
Производитель :
LEM USA Inc.
Категория товара :
Current Sensors
Accuracy :
±1%
Current - Sensing :
560A
Current - Supply (Max) :
25mA
For Measuring :
AC/DC
Frequency :
DC ~ 180kHz
Linearity :
±0.75%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Output :
Ratiometric, Voltage
Package / Case :
Module, Single Pass Through
Polarization :
Bidirectional
Product Status :
Active
Response Time :
3µs
Sensitivity :
1.429mV/A
Sensor Type :
Hall Effect, Open Loop
Supplier Device Package :
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V