CR5220S-10
- Артикул производителя:
- CR5220S-10
- Производитель/Бренд:
- CR Magnetics Inc.
- Краткое описание:
- SENSOR CURRENT MAGNETIC 10A DC
- Производитель :
- CR Magnetics Inc.
- Категория товара :
- Current Sensors
- Accuracy :
- ±1%
- Current - Sensing :
- 10A
- Current - Supply (Max) :
- 50mA
- For Measuring :
- DC
- Frequency :
- DC
- Linearity :
- Mounting Type :
- DIN Rail, Panel
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 50°C
- Output :
- Ratiometric, 4mA ~ 20mA
- Package / Case :
- Module
- Polarization :
- Unidirectional
- Product Status :
- Obsolete
- Response Time :
- 250ms
- Sensitivity :
- Sensor Type :
- Magnetic Modulator, Closed Loop
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 24V