CR5220S-20
- Артикул производителя:
- CR5220S-20
- Краткое описание:
- SENSOR CURRENT HALL 20A DC
- Accuracy :
- ±1%
- Current - Sensing :
- 20A
- Current - Supply (Max) :
- 50mA
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 50°C
- Output :
- Ratiometric, 4mA ~ 20mA
- Product Status :
- Active
- Sensor Type :
- Hall Effect, Closed Loop
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 24V