MLX91221KDF-ABF-075-RE
- Артикул производителя:
- MLX91221KDF-ABF-075-RE
- Краткое описание:
- IC CURRENT SENSOR P&P 16SOIC
- Current - Sensing :
- 75A
- Current - Supply (Max) :
- 26mA
- Frequency :
- DC ~ 300kHz
- Linearity :
- ±0.6%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Output :
- Fixed, Voltage
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Sensitivity :
- 16.67mV/A
- Supplier Device Package :
- 16-SOIC
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.465V