MLX91221KDF-ABF-020-RE
Артикул производителя:
MLX91221KDF-ABF-020-RE
Current - Sensing :
20A
Current - Supply (Max) :
26mA
Frequency :
DC ~ 300kHz
Linearity :
±0.6%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Output :
Fixed, Voltage
Package / Case :
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Sensitivity :
62.5mV/A
Sensor Type :
Hall Effect
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.465V