MLX91220KDF-ABR-050-RE
Артикул производителя:
MLX91220KDF-ABR-050-RE
Производитель/Бренд:
Melexis Technologies NV
Краткое описание:
IC CURRENT SENSOR P&P 16SOIC
Производитель :
Melexis Technologies NV
Категория товара :
Current Sensors
Accuracy :
Current - Sensing :
50A
Current - Supply (Max) :
21mA
For Measuring :
AC/DC
Frequency :
DC ~ 300kHz
Linearity :
±0.6%
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output :
Ratiometric, Voltage
Package / Case :
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Polarization :
Bidirectional
Product Status :
Active
Response Time :
2µs
Sensitivity :
40mV/A
Sensor Type :
Hall Effect, Open Loop
Supplier Device Package :
16-SOIC
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V