MLX91220KDF-AUF-050-RE
Артикул производителя:
MLX91220KDF-AUF-050-RE
Краткое описание:
SENSOR CURRENT HALL 50A 16SOIC
Current - Sensing :
50A
Current - Supply (Max) :
26mA
Frequency :
DC ~ 300kHz
Linearity :
±0.6%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Output :
Fixed, Voltage
Package / Case :
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Polarization :
Unidirectional
Sensitivity :
80mV/A
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V