MLX91221KDC-ABF-025-TU
Артикул производителя:
MLX91221KDC-ABF-025-TU
Краткое описание:
SENSOR CURRENT HALL 25A 8SOIC
Current - Sensing :
±25A
Current - Supply (Max) :
26mA
Frequency :
DC ~ 300kHz
Linearity :
±0.6%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Output :
Fixed, Voltage
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Polarization :
Bidirectional
Sensitivity :
50mV/A
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.465V