MLX91220KDC-ABR-050-RE
- Артикул производителя:
- MLX91220KDC-ABR-050-RE
- Краткое описание:
- IC CURRENT SENSOR P&P 8SOIC
- Current - Sensing :
- 50A
- Current - Supply (Max) :
- 21mA
- Frequency :
- DC ~ 300kHz
- Linearity :
- ±0.6%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Output :
- Ratiometric, Voltage
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Sensitivity :
- 40mV/A
- Sensor Type :
- Hall Effect, Open Loop
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V