L40S400D15CJ
- Артикул производителя:
- L40S400D15CJ
- Производитель/Бренд:
- Tamura
- Краткое описание:
- CURRENT SENSOR (400A; 15V) -40 1
- Производитель :
- Tamura
- Категория товара :
- Current Sensors
- Accuracy :
- Current - Sensing :
- 400A
- Current - Supply (Max) :
- 25mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- DC ~ 25kHz
- Linearity :
- ±0.1%
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Output :
- Ratiometric, Voltage
- Package / Case :
- Module
- Polarization :
- Bidirectional
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 5µs
- Sensitivity :
- Sensor Type :
- Hall Effect, Open Loop
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- ±12V ~ 15V