MLX91221KDC-ABR-038-TU
- Артикул производителя:
- MLX91221KDC-ABR-038-TU
- Краткое описание:
- SENSOR CURRENT HALL 38A 8SOIC
- Current - Sensing :
- ±38A
- Current - Supply (Max) :
- 26mA
- Frequency :
- DC ~ 300kHz
- Linearity :
- ±0.3%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Output :
- Ratiometric, Voltage
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Sensitivity :
- 33.3mV/A
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.465V