MCS1803GS-30-P
Артикул производителя:
MCS1803GS-30-P
Производитель/Бренд:
Monolithic Power Systems Inc.
Краткое описание:
5V, LINEAR HALL-EFFECT CURRENT S
Производитель :
Monolithic Power Systems Inc.
Категория товара :
Current Sensors
Accuracy :
±2.5%
Current - Sensing :
±30A
Current - Supply (Max) :
10.5mA
For Measuring :
AC/DC
Frequency :
100kHz
Linearity :
±0.5%
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output :
Ratiometric, Voltage
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Polarization :
Bidirectional
Product Status :
Active
Response Time :
5µs
Sensitivity :
66mV/A
Sensor Type :
Hall Effect
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V