ACS71240KEXBLT-030B5
- Артикул производителя:
- ACS71240KEXBLT-030B5
- Краткое описание:
- SENSOR CURRENT HALL 30A 12PWRQFN
- Current - Sensing :
- 30A
- Current - Supply (Max) :
- 12mA
- Frequency :
- 120kHz
- Linearity :
- ±1%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Output :
- Voltage
- Package / Case :
- 12-PowerWFQFN
- Polarization :
- Bidirectional
- Response Time :
- 4µs
- Sensitivity :
- 66mV/A
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V