ACS711KEXLT-30AU-T
- Артикул производителя:
- ACS711KEXLT-30AU-T
- Производитель/Бренд:
- Allegro MicroSystems
- Краткое описание:
- CURRENT SENSOR W/OVERCURRENT FAU
- Производитель :
- Allegro MicroSystems
- Категория товара :
- Current Sensors
- Accuracy :
- Current - Sensing :
- 30A
- Current - Supply (Max) :
- 5.5mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- DC ~ 100kHz
- Linearity :
- ±1%
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Output :
- Ratiometric, Voltage
- Package / Case :
- 12-PowerWFQFN
- Polarization :
- Unidirectional
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 4.6µs
- Sensitivity :
- Sensor Type :
- Hall Effect, Open Loop
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 5.5V