HLSR 20-SM/SP33
- Артикул производителя:
- HLSR 20-SM/SP33
- Производитель/Бренд:
- LEM USA Inc.
- Краткое описание:
- SENSOR CURRENT HALL 20A AC/DC
- Производитель :
- LEM USA Inc.
- Категория товара :
- Current Sensors
- Accuracy :
- ±1%
- Current - Sensing :
- 20A
- Current - Supply (Max) :
- 25mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- 400kHz
- Linearity :
- ±0.5%
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Output :
- Ratiometric, Voltage
- Package / Case :
- Module
- Polarization :
- Bidirectional
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 2.5µs
- Sensitivity :
- 23mV/A
- Sensor Type :
- Hall Effect, Open Loop
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 3.3V