ACS724LMATR-30AB-T
- Артикул производителя:
- ACS724LMATR-30AB-T
- Краткое описание:
- SENSOR CURRENT HALL 30A 16SOIC
- Accuracy :
- ±1.5%
- Current - Sensing :
- 30A
- Current - Supply (Max) :
- 14mA
- Frequency :
- DC ~ 120kHz
- Linearity :
- ±1.5%
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Sensitivity :
- 66mV/A
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V