ACS724KMATR-20AB-T
- Артикул производителя:
- ACS724KMATR-20AB-T
- Краткое описание:
- SENSOR CURRENT HALL 20A AC/DC
- Accuracy :
- ±1%
- Current - Sensing :
- 20A
- Current - Supply (Max) :
- 14mA
- Frequency :
- DC ~ 120kHz
- Linearity :
- ±1%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Response Time :
- 4µs
- Sensitivity :
- 100mV/A
- Sensor Type :
- Hall Effect, Differential
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V