ACS780LLRTR-100B-T
- Артикул производителя:
- ACS780LLRTR-100B-T
- Производитель/Бренд:
- Allegro MicroSystems
- Краткое описание:
- SENSOR CUR HALL 100A 7POWERSMD
- Производитель :
- Allegro MicroSystems
- Категория товара :
- Current Sensors
- Accuracy :
- ±1.5%
- Current - Sensing :
- 100A
- Current - Supply (Max) :
- 15mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- DC ~ 120kHz
- Linearity :
- ±1%
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C
- Output :
- Ratiometric, Voltage
- Package / Case :
- 7-PowerSMD Module
- Polarization :
- Bidirectional
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 3.6µs
- Sensitivity :
- 20mV/A
- Sensor Type :
- Hall Effect, Differential
- Supplier Device Package :
- 7-PSOF
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V