ACS716KLATR-25CB-T
- Артикул производителя:
- ACS716KLATR-25CB-T
- Краткое описание:
- SENSOR CURRENT HALL 25A AC/DC
- Accuracy :
- ±2.9%
- Current - Sensing :
- 25A
- Current - Supply (Max) :
- 11mA
- Frequency :
- DC ~ 120kHz
- Linearity :
- ±0.25%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Output :
- Ratiometric, Voltage
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Polarization :
- Bidirectional
- Sensitivity :
- 18.5mV/A
- Supplier Device Package :
- 16-SOIC
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 3.6V