ACS725LLCTR-40AB-T
- Артикул производителя:
- ACS725LLCTR-40AB-T
- Краткое описание:
- SENSOR CURRENT HALL 40A 8SOIC
- Accuracy :
- ±1%
- Current - Sensing :
- 40A
- Current - Supply (Max) :
- 14mA
- Frequency :
- DC ~ 120kHz
- Linearity :
- ±1.5%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Sensitivity :
- 33mV/A
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 3.6V