ACS37612LLUATR-015B5
- Артикул производителя:
- ACS37612LLUATR-015B5
- Краткое описание:
- SENSOR CURRENT HALL 13MT 8TSSOP
- Accuracy :
- ±2%
- Current - Sensing :
- 13mT
- Current - Supply (Max) :
- 16mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- DC ~ 120kHz
- Linearity :
- ±1%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C (TA)
- Package / Case :
- 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Polarization :
- Bidirectional
- Sensitivity :
- 15mV/g
- Supplier Device Package :
- 8-TSSOP
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V