ACS37002LMCATR-050B3
- Артикул производителя:
- ACS37002LMCATR-050B3
- Краткое описание:
- 400KHZ, HIGH ACCURACY CURRENT SE
- Accuracy :
- ±1.75%
- Current - Sensing :
- 50A
- Current - Supply (Max) :
- 15mA
- For Measuring :
- DC
- Frequency :
- 400kHz
- Linearity :
- ±0.75%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C (TA)
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Polarization :
- Bidirectional
- Response Time :
- 2.5µs
- Sensitivity :
- 26.4mV/A
- Voltage - Supply :
- 3.15V ~ 3.6V