ACS37003KMCATR-180B5
- Артикул производителя:
- ACS37003KMCATR-180B5
- Краткое описание:
- 400KHZ, HIGH ACCURACY CURRENT SE
- Accuracy :
- ±1.1%
- Current - Sensing :
- 180A
- Current - Supply (Max) :
- 18mA
- For Measuring :
- DC
- Frequency :
- 400kHz
- Linearity :
- ±0.5%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Polarization :
- Bidirectional
- Sensitivity :
- 12mV/A
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V