ACS725KMATR-30AU-T
- Артикул производителя:
- ACS725KMATR-30AU-T
- Краткое описание:
- SENSOR CURRENT HALL 30A DC
- Accuracy :
- ±1%
- Current - Sensing :
- 30A
- Current - Supply (Max) :
- 14mA
- For Measuring :
- DC
- Frequency :
- DC ~ 120kHz
- Linearity :
- ±1%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Polarization :
- Unidirectional
- Sensitivity :
- 88mV/A
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 3.6V