ACS717KMATR-20B-T
- Артикул производителя:
- ACS717KMATR-20B-T
- Краткое описание:
- SENSOR CURRENT HALL 20A AC/DC
- Accuracy :
- ±2%
- Current - Sensing :
- 20A
- Current - Supply (Max) :
- 7.5mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- 40kHz
- Linearity :
- ±1%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Response Time :
- 13µs
- Sensitivity :
- 66mV/A
- Sensor Type :
- Hall Effect, Open Loop
- Supplier Device Package :
- 16-SOIC
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 3.6V