AIMH021-100A-420
- Артикул производителя:
- AIMH021-100A-420
- Производитель/Бренд:
- Aim Dynamics
- Краткое описание:
- 21MM SPLIT-CORE 100A:4-20MA UNI
- Производитель :
- Aim Dynamics
- Категория товара :
- Current Sensors
- Accuracy :
- ±1%
- Current - Sensing :
- 100A
- Current - Supply (Max) :
- 35mA
- For Measuring :
- DC
- Frequency :
- DC
- Linearity :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 85°C
- Output :
- Ratiometric, 4mA ~ 20mA
- Package / Case :
- Module, Single Pass Through
- Polarization :
- Unidirectional
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Sensitivity :
- Sensor Type :
- Hall Effect
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- ±15V