AMW006-3.6.0R
- Артикул производителя:
- AMW006-3.6.0R
- Производитель/Бренд:
- Silicon Labs
- Краткое описание:
- RF TXRX MOD WIFI CASTELLTION SMD
- Производитель :
- Silicon Labs
- Категория товара :
- RF Transceiver Modules and Modems
- Antenna Type :
- Antenna Not Included, Castellation
- Current - Receiving :
- 5.7mA
- Current - Transmitting :
- 11.4mA
- Data Rate :
- 65Mbps
- Frequency :
- 2.4GHz ~ 2.484GHz
- Memory Size :
- 1MB Flash, 96kB RAM
- Modulation :
- CCK, DSSS, OFDM
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 52-SMD Module
- Power - Output :
- 18dBm
- Product Status :
- Obsolete
- Protocol :
- 802.11b/g/n
- RF Family/Standard :
- WiFi
- Sensitivity :
- -94dBm
- Serial Interfaces :
- ADC, GPIO, PWM, SPI, UART
- Utilized IC / Part :
- CYW43362
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 3.6V