BGM123N256V2R
- Артикул производителя:
- BGM123N256V2R
- Производитель/Бренд:
- Silicon Labs
- Краткое описание:
- RF TXRX MOD BLUETOOTH CHIP SMD
- Производитель :
- Silicon Labs
- Категория товара :
- RF Transceiver Modules and Modems
- Antenna Type :
- Integrated, Chip
- Current - Receiving :
- 6.2mA
- Current - Transmitting :
- 8.8mA ~ 9.4mA
- Data Rate :
- 1Mbps
- Frequency :
- 2.4GHz ~ 2.483GHz
- Memory Size :
- 256kB Flash, 32kB RAM
- Modulation :
- GFSK
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Module
- Power - Output :
- 8dBm
- Product Status :
- Active
- Protocol :
- Bluetooth v4.2
- RF Family/Standard :
- Bluetooth
- Sensitivity :
- -90dBm
- Serial Interfaces :
- I²C, I²S, SPI, UART, USART
- Utilized IC / Part :
- EFR32BG
- Voltage - Supply :
- 1.85V ~ 3.8V