EFR32FG12P433F1024GL125-BR
- Артикул производителя:
- EFR32FG12P433F1024GL125-BR
- Краткое описание:
- IC RF TXRX+MCU 125VFBGA
- Current - Receiving :
- 8mA ~ 10.8mA
- Current - Transmitting :
- 8.2mA ~ 126.7mA
- Data Rate (Max) :
- 2Mbps
- Frequency :
- 169MHz, 315MHz, 433MHz, 490MHz, 868MHz, 915MHz, 2.4GHz
- GPIO :
- 65
- Memory Size :
- 1024kB Flash, 256kB RAM
- Modulation :
- 2FSK, 4FSK, ASK, BPSK, DBPSK, DSSS, GMSK, MSK, OOK, OQPSK
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 125-VFBGA
- Power - Output :
- 20dBm
- Sensitivity :
- -102dBm
- Serial Interfaces :
- I²C, I²S, SPI, UART
- Supplier Device Package :
- 125-BGA (7x7)
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 3.8V