EFR32BG12P432F1024GM48-CR
- Артикул производителя:
- EFR32BG12P432F1024GM48-CR
- Краткое описание:
- IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 48VFQFN
- Current - Receiving :
- 8.4mA ~ 10mA
- Current - Transmitting :
- 8.5mA ~ 35.3mA
- Data Rate (Max) :
- 2Mbps
- Frequency :
- 2.4GHz
- GPIO :
- 31
- Memory Size :
- 1024kB Flash, 256kB RAM
- Modulation :
- 2FSK, 2GFSK, 4FSK, 4GFSK, ASK, BPSK, DBPSK, DSSS, GFSK, GMSK, MSK, OOK, OQPSK
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 48-VFQFN Exposed Pad
- Power - Output :
- 19dBm
- Protocol :
- Bluetooth v5.0
- RF Family/Standard :
- 802.15.4, Bluetooth
- Sensitivity :
- -95dBm
- Serial Interfaces :
- I²C, I²S, SPI, UART
- Supplier Device Package :
- 48-QFN (7x7)
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 3.8V