NRF24LU1P-F16Q32-T
- Артикул производителя:
- NRF24LU1P-F16Q32-T
- Краткое описание:
- IC RF TXRX+MCU ISM>1GHZ 32VFQFN
- Current - Receiving :
- 12.9mA ~ 13.3mA
- Current - Transmitting :
- 11.1mA
- Data Rate (Max) :
- 12Mbps
- Frequency :
- 2.4GHz
- GPIO :
- 6
- Memory Size :
- 16kB Flash, 2kB SRAM
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 32-VFQFN Exposed Pad
- RF Family/Standard :
- General ISM > 1GHz
- Serial Interfaces :
- SPI, UART, USB
- Supplier Device Package :
- 32-QFN (5x5)
- Voltage - Supply :
- 4V ~ 5.25V