CRS400FT-73-100RAA
- Артикул производителя:
- CRS400FT-73-100RAA
- Производитель/Бренд:
- Vitrohm
- Краткое описание:
- PRECISION WIREWOUND CERAMIC CORE
- Производитель :
- Vitrohm
- Категория товара :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 4W
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.217" Dia x 0.669" L (5.50mm x 17.00mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- -80/ +40ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%