HR01103J
- Артикул производителя:
- HR01103J
- Краткое описание:
- RES 10K OHM 5% 1/16W AXIAL
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 0.063W, 1/16W
- Resistance :
- 10 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.036" Square x 0.075" L (0.91mm x 1.91mm)
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%