HR01100F
- Артикул производителя:
- HR01100F
- Производитель/Бренд:
- Ethertronics/AVX
- Краткое описание:
- RES 10 OHM 1% 1/16W AXIAL
- Производитель :
- Ethertronics/AVX
- Категория товара :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 0.063W, 1/16W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 10 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.036" Square x 0.075" L (0.91mm x 1.91mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%