Y607116R4000B9L
- Артикул производителя:
- Y607116R4000B9L
- Производитель/Бренд:
- Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
- Краткое описание:
- RES 16.4 OHM 0.1% 0.3W RADIAL
- Производитель :
- Категория товара :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Metal Foil
- Failure Rate :
- Features :
- Non-Inductive
- Height - Seated (Max) :
- 0.506" (12.85mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial
- Power (Watts) :
- 0.3W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 16.4 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±0.2ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%