FS-010CBER1000JE
- Артикул производителя:
- FS-010CBER1000JE
- Производитель/Бренд:
- Vishay Huntington Electric Inc.
- Краткое описание:
- RES 0.1 OHM 10W 5% WW RAD
- Производитель :
- Категория товара :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.600" (15.24mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Package / Case :
- Radial
- Power (Watts) :
- 10W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 100 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.313" Dia x 1.750" L (7.94mm x 44.45mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±400ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%