QCCT102Q120J1GV001E
Артикул производителя:
QCCT102Q120J1GV001E
Производитель/Бренд:
Johanson Technology Inc.
Краткое описание:
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,
Производитель :
Johanson Technology Inc.
Категория товара :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
12 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.046" (1.17mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)